Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň

International Folklore Festival CIOFF® Pilsen

Internationales Folklorefestival CIOFF® Pilsen


Festival Internacional de Folclore CIOFF® de Pilsen

  •  Festival je řádným  členem                     CIOFF®
  •  CIOFF®
  •  Hlavní partner  festivalu:
  •  Město Plzeň

Program festivalu

"U Branky", Smetanovy Sady | Náměstí Republiky | Vedlejší festivalové scény | Doprovodný program | Náš tip k návštěvě

HLAVNÍ FESTIVALOVÁ SCÉNA "U BRANKY", Smetanovy sady

Pátek 8. 6. 2018

17:15Velký dechový orchestr ZUŠ Chválenická, Plzeň
vedoucí a dirigent: Jan Candra

18:00V dobrém jsme se v Plzni sešli…, 1. hlavní festivalový pořad. Oficiální zahájení festivalu.
Účinkují: Mladosť (Bulharsko), Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon (Španělsko), Pentla (Boršice), Kalamandir (Indie), Jiskra (Plzeň), Siemianowice (Polsko), FS Váh (Slovensko).
Moderuje: Michaela Vondráčková

20:00JISKRA 60, Výroční pořad Souboru písní a tanců JISKRA z Plzně

21:00Samostatný pořad slovenského folklorního souboru Váh
V režii Regionální obce Slováků, Moderuje: Ján Pekár

Sobota 9. 6. 2018

11:00Silou lví, vzletem sokolím!
Speciální pořad u příležitosti 155. výročí založení Sokolské jednoty v Plzni a 150. výročí návštěvy Miroslava Tyrše v Plzni.
Připraveno ve spolupráci se Sokolskou župou Plzeňskou a Západočeským muzeem v Plzni.
Režie: Michaela Vondráčková
Moderuje: Jan Markup

12:00Roztančená ulice, taneční dílny českého a moravského tance.
Vyučují soubory: Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň) a Pentla (Boršice)
Probíhá v prostoru před sochou B. Smetany.

12:30Kdyby byla Morava jako je Slezsko, pořad moravského a slezského folkloru
Účinkují: Omladinka (Uherské Hradiště), Ostravička (Frýdek-Místek), Pentla (Boršice).
Moderuje: Jan Markup

14:00Krojovaný průvod historickým centrem města, začátek v Šafaříkových Sadech

15:00Plzeňská folklorní zastavení, 2. hlavní festivalový pořad
Účinkují: Jiskra (Plzeň), Siemianowice (Polsko), Pentla (Boršice), Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon (Španělsko), Omladinka (Uherské Hradiště), Ostravička (Frýdek-Místek), Kalamandir (Indie), Mladosť (Bulharsko), FS Váh (Slovensko).
Moderuje: Stanislav Jurík

17:30Roztančená ulice, taneční dílny zahraničního tance.
Vyučují soubory: Mladosť (Bulharsko), Siemianowice (Polsko), Kalamandir (Indie), FS Váh (Slovensko).
Probíhá v prostoru před sochou B. Smetany.

19:00Večerní muzikantské dostaveníčko, pořad lidových muzik a zpěváků věnovaný výročí dr. Marie Ulčové
Účinkují muziky souborů: Jiskra (Plzeň), Mladosť (Bulharsko), Pentla (Boršice), Siemianowice (Polsko), Kalamandir (Indie), FS Váh (Slovensko).
Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon (Španělsko).
Moderuje: Michaela Vondráčková

Neděle 10. 6. 2018

11:00Nebudem pořád tak maličký, hlavní dětský pořad
Účinkují: Plzeňáček (Plzeň), Jiskřička (Plzeň), Ostravička (Frýdek-Místek), Mladinečka (Plzeň), Omladinka (Uherské Hradiště), Mladinka (Plzeň).
Během pořadu se představí vítězové regionálního kola soutěže Zpěváček 2018.
Moderuje: Dalibor Bárta

13:00Zahraniční hosté se loučí, poslední pořad zahraničních hostů festivalu
Účinkují: Siemianowice (Polsko), Kalamandir (Indie), Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon (Španělsko).
Mladosť (Bulharsko).
Moderuje: Pavel Halla

 

SCÉNA HISTORICKÉHO VÍKENDU, Náměstí Republiky

Pátek 8. 6. 2018

19:00Vystoupení zahraničního souboru Mladosť (Bulharsko) na scéně Historického víkendu

Sobota 9. 6. 2018

13:00Vystoupení slovenských souborů Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon (Španělsko) a Kalamandir (Indie) na scéně Historického víkendu
16:00Vystoupení zahraničního souboru Siemianowice (Polsko) na scéně Historického víkendu

Neděle 10. 6. 2018

13:00Vystoupení zahraničních souborů Pentla (Boršice) a FS Váh (Slovensko) na scéně Historického víkendu

 

VEDLEJŠÍ FESTIVALOVÉ SCÉNY v okolí Plzně

Středa 6. 6. 2018 – Konstantinovy Lázně

19:0010. Folklorní večer v Konstantinových Lázních, amfiteátr v lázeňském parku
Účinkují: Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň), Siemianowice (Polsko), Kalamandir (Indie), Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon (Španělsko), Mladosť (Bulharsko).
Moderuje: Jan Vašků
V případě nepřízně počasí se program uskuteční v prostoru jídelny LD Prusík.

Čtvrtek 7. 6. 2018 – Plzeň hl.n. - Starý Plzenec - Blovice - Nepomuk a Vrčeň

15:00Po stopách Jaroslava Bradáče, historický vlak s putovní výstavou a krátkými vystoupeními na zastávkách v Plzni, Starém Plzenci, Blovicích a Nepomuku
Přeprava z kapacitních důvodů vyhrazena jen pro účastníky festivalu!

19:00Pod vrčeňskou lípou, 15. malé folklorní slavnosti, folklorní večer na návsi pod lípami
Účinkují: Jiskra (Plzeň), Siemianowice (Polsko), Kalamandir (Indie), Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon (Španělsko), Mladosť (Bulharsko), FS Váh (Slovensko).
Moderuje: Michaela Vondráčková

Neděle 10. 6. 2018 – Dýšina

14:00Mezinárodní folklorní odpoledne na návsi, scéna na návsi obce
Účinkují: Gutta z Dýšiny, Omladinka (Uherské Hradiště), Ostravička (Frýdek-Místek), Siemianowice (Polsko), Pentla (Boršice), FS Váh (Slovensko), Kalamandir (Indie), Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon (Španělsko), Mladosť (Bulharsko).

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

8. – 10. 6.Staročeský jarmark a občerstvení s posezením, „U Branky“

28. 5. a 4. 6.Festivalové pořady Českého rozhlasu Plzeň – „Špalíčky lidových písní“
Vždy od 19:00 do 19:30 hod. Budou prezentováy mimo jiné i nahrávky letošních festivalových hostů.
Přímý poslech i poslech již odvysílaných pořadů je možný prostřednictvím internetu na www.rozhlas.cz/plzen

 

NÁŠ TIP K NÁVŠTĚVĚ

NÁRODOPISNÉ MUZEUM PLZEŇSKA, Západočeské muzeum v Plzni, p. o.
Stálá expozice: "Jak se žilo na Plzeňsku"
Út - Ne: 10:00 - 18:00 hod.
www.zcm.cz

Národopisné muzeum Plzeňska
vlajka CZ vlajka EN
vlajka DE vlajka FR
vlajka SP vlajka RU